Огляд ІТ-ринку праці: Тернопіль

В ІТ-індустрії Тернополя зайнято до тисячі спеціалістів, в місті працюють більше 20 ІТ-компаній.
Середні зарплати програмістів у Тернополі (медіани, грудень-2016):
— Junior — $500;
— Middle — $700;
— Senior — $2400.
Компанії
Більшість тернопільских ІТ-компаній займається аутсорсингом. Ми зібрали інформацію про найбільш відомих працедавців міста:

ELEKS
109 спеціалістів у Тернополі, 1094 в Україні
Головні індустрії розробки: фінанси, безпека, урядування, медицина, роздрібна торгівля, медіа та ін. Серед клієнтів: Autodesk; Havas; Eagle Investment Systems (a subsidiary of BNY Mellon); Commonwealth Financial Network; Phoenix; Xceedium; Xyleme; The States of Jersey Government, Jersey, UK.
Можливості для початківців: ELEKS University надає студентам можливість навчатися на безкоштовних курсах на конкурсній основі. По завершенні навчання від 60% до 80% випускників працевлаштовуються в компанії. Насьогодні в Тернополі проводиться навчання за мультимовною програмою для девелоперів (SQL, Java, C++, C#, Front End). Також проводяться курси для QA, PM та бізнес аналітиків.

Forte Group
Американська компанія
105 спеціалістів у Тернополі
Основні напрямки — розробка, тестування та підтримка ПЗ для компаній американського ринку. Діяльність компанії зосереджена у сферах освіти, електронної комерції, телекомунікацій, юридичній, фінансовій та проектах пов’язаних з охороною здоров’я. Технології розробки: Java, Oracle ATG, .NET, Python, Front-End, PHP, iOS, Android, IoT.
Можливості для початківців: компанія має підрозділ Forte Knowledge, на базі якого вже декілька років поспіль проходять безкоштовні курси для початківців по тестуванню ПЗ (двічі на рік), Android/iOS розробці, Talent Management. Кращих випускників запрошують на роботу. На даний момент працевлаштували вже 36 випускників курсів.

MagneticOne
85 спеціалістів у Тернополі
Розробка продуктів в областях електронної комерції, CMS та CRM-систем, рішень для муніципальних органів, мобільні додатки та інші напрямки.
Можливості для початківців: є можливість стажування перед початком повноцінного виконання обов’язків на певній посаді протягом одного місяця. На цей час є розроблена детальна програма стажування. Компанія готова брати на роботу новачків в разі наявності відповідних відкритих вакансій.

Crowdin
34 спеціалістів у Тернополі
Продуктова компанія: розробляють платформу для управління локалізацією в технологічних компаніях. Серед клієнтів — Microsoft, Prestashop, Kickstarter, Xiaomi, Huawei, Citrix, Reddit, OWASP. Сервіс має близько мільйона реєстрацій. Технології: LEMP, AWS.
Можливості для початківців: періодично проводять безкоштовну програму Crowdin Space — навчання/стажування для студентів технічних вишів. Напрямки — розробка PHP + JavaScript, тестування.

Yaware
22 спеціалісти у Тернополі
Продуктова компанія: створюють програмне забезпечення для обліку і підвищення ефективності використання часу. Продукти Yaware надають керівникам компаній і співробітникам аналітику, яка допомагає ефективно використовувати робочий час. Онлайн-сервіс використовують в більш ніж 27 країнах світу.
Можливості для початківців: компанія пропонує стажування протягом одного місяця в разі наявності відповідних відкритих вакансій. Для стажерів розроблено детальну програму. Також надається можливість використання системи онлайн-навчання для працівників — Yaware Courses (один з продуктів компанії Yaware).

JSSolutions
20 спеціалістів у Тернополі, 30 в Україні
Розробка JavaScript додатків для венчурних стартапів і малих підприємств. Використовують сучасні технології JavaScript — Node.js, React, ReactNative, Meteor. Крім того, працюють над розробкою власного продукту та долучаються до розробки інноваційних та цікавих Open Source рішень.
Можливості для початківців: проводять курси, діє JSSolutions Academy.

Orange35
15 спеціалістів у Тернополі
Розробка ПЗ, в тому числі для Magento та PrestaShop. Основні напрямки — Magento eCommerce Web Development, Magento Extensions, WordPress Development і Custom Website development.

Virtido
Швейцарська компанія
12 спеціалістів у Тернополі, 33 в Україні
Дочірня компанія від однойменної у Швейцарії, займається наданням ІТ та адміністративних послуг. Розробляють ПЗ з використанням .NET, Python, C#, PHP, JS. MS SQL, MySQL. Також пропонують розробку сайтів — як на основі існуючих CMS, так і нестандартних. Є команда німецько та англомовних спеціалістів, які займаються наповненням сайтів, різноманітними операціями на бекенді.
Можливості для початківців: в плані ІТ немає, проте двічі на рік проводять оплачуване стажування, де пропонуються задачі, пов’язані з роботою з клієнтами.

Unicorn Systems
Чеська компанія
10 спеціалістів у Тернополі, 90 в Україні
Розробляють власні програмні продукти, а також виконують проекти з розробки або інтеграції ПЗ для клієнтів з Європи. Технологічний стек — переважно Java.
Можливості для початківців: вже проводили курси для початківців та готові проводити такі курси в майбутньому, коли буде підходящий проект. Також готові приймати на роботу стажерів.

MagneticOne Mobile
10 спеціалістів у Тернополі
Одна з компаній групи MagneticOne Group. Займається розробкою мобільних додатків на базі Android та iOS. Реалізовує проекти у сфері цифрової трансформації бізнесу, зокрема у галузях Business, Retail, Social Projects, Sales та ін. Найуспішніші з них — Business Card Reader та Call Tracker.
Можливості для початківців: є можливість безкоштовного стажування з подальшим працевлаштуванням.

У лютому про відкриття у Тернополі офісу на 100 спеціалістів заявила польська аутсорсингова компанія Future Processing. Компанія надає послуги офшорного програмування для клієнтів із Західної Європи і Скандинавії. У польських офісах Future Processing працює більше 600 співробітників.
За результатами голосування читачів DOU, кращими працедавцями Тернополя визнано компанії Forte Group та ELEKS.

Джерелоhttps://dou.ua/lenta/articles/it-market-ternopil/?from=nl&utm_source=20170510&utm_medium=email&utm_campaign=CM