Функція VLOOKUP: коли та як її використовувати в Excel

297816_c765_4Дізнайтеся, як знайти дані у великій електронній таблиці та інших аркушах у великій книзі за допомогою функції VLOOKUP. У цих відео наведено відомості про аргументи функції VLOOKUP та перелічено типові помилки.

Використання функції VLOOKUP

1. У рядку формул введіть =VLOOKUP().
  2. У дужках введіть значення підстановки з комою після нього. Це може бути фактичне значення або пуста клітинка, яка міститиме значення: (H2,
  3. Введіть масив таблиці або таблицю підстановки, діапазон даних, який необхідно шукати, і кому:(H2,B3:F25,
  4. Введіть номер індексу стовпця. Це стовпець, у якому, на вашу думку, містяться відповіді. Він має перебувати праворуч від значень підстановки: (H2,B3:F25,3,
  5. Введіть діапазон значень підстановки – ІСТИНА або ХИБНІСТЬ. У діапазоні «Істина» здійснюється пошук часткових, а в діапазоні «Хибність» – точних збігів. Готова формула має такий вигляд:=VLOOKUP(H2,B3:F25,3,FALSE)

Аргументи

• H2 – це клітинка, яка містить значення підстановки.
  • B3:F25 містить значення підстановки (стовпець B) і відповідні дані, які необхідно знайти (завжди праворуч від стовпця B).
  • 3 – це стовпець, що, на вашу думку, містить дані, які необхідно знайти. Це третій стовпець від стовпця B.
  • ХИБНІСТЬ означає, що вам потрібен точний збіг.

Пошук даних на інших аркушах

Додайте ім’я аркуша та знак оклику до аргументу масиву таблиці, наприклад:

=VLOOKUP(H2,Сторінки!B3:F25,3,ХИБНІСТЬ)

Копіювання VLOOKUP

1. Виділіть першу клітинку в стовпці, до якого потрібно скопіювати формулу.
  2. Введіть формулу, але вставте знаки долара перед кожною буквою стовпця:

=VLOOKUP($B3,$B3:$F25,3,ХИБНІСТЬ)

1. Щоб виконати формулу, натисніть клавішу Enter.
  2. Виберіть маркер заповнення навколо формули та перетягніть його під стовпець.