ЯК ВВОДИТИ ПРАВИЛЬНІ ДАТИ в Excel

Сьогодні в програмі ще один новий трюк від Чанду (chandoo.org) — використання правил умовного форматування для забезпечення введення правильних дат, точніше, дат в правильному форматі (хоча ніхто не заважає обмежити діапазон прийнятих дат застосувати якісь додаткові умови). Тут розташованийоригінал статті (англійською мовою).

Ось демонстрація прикладу:

Умовне форматування підкаже, як вводити правильні дати в Excel

Зміст [ показати ]

Як змусити користувача вводити правильні дати?

Припустимо, необхідно ввести дату в комірку C3:

  1. Виділіть клітинку C3. На вкладці стрічки Головна в розділі Стилі натисніть кнопку зі стрілкоюУмовне форматування і виберіть в меню пункт Нове правило .
  2. Як типу правила виберіть «Використовувати формулу для визначення форматується осередків».
  3. Введіть наступну формулу:
    =ЕОШ(ДЕНЬ($C$3))
  4. Налаштуйте параметри форматування для неправильно введених дат (наприклад, напівжирний шрифт червоного кольору).

Ось і готово.

Як працює ця формула?

Оскільки ми очікуємо введення в осередок C3 дати, то можна використовувати будь-яку функцію, яка здійснює операції над датами. Чанду запропонував, наприклад, функцію ДЕНЬ () , яка повертає порядковий номер дня у місяці.

Якщо в клітинку введена не дата, ця функція поверне помилку. Тому ми «загортаємо» її в функцію ЕОШ ()і завдяки цьому можемо використовувати у формулі умовного форматування.

Підводний камінь

Excel зберігає дати як звичайні числа, без будь-яких хитрощів. Тому будь-яке введене число буде розпізнано як дата і не викличе помилок. Для того, щоб обмежити діапазон допустимих дат, доведеться писати додаткові умови у формулі умовного форматування.

Джерело: http://allexcel.info